Hírek
2026. Március 15. 18:18, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része
A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.
Magyar Péter beszédében felidézte, hogy a magyar történelem során a forradalmakat többször is leverték, ám a magyar nemzetet megtörni soha nem tudták. Úgy fogalmazott: szerinte a jelenlegi hatalom sem lesz képes erre, még akkor sem, ha – szavai szerint – „a wannabe császár KGB-ügynököket hív segítségül”.
A Tisza Párt elnöke azt állította, hogy „Orbán Viktor ügynököket hívott, hogy ne érvényesüljön a magyarok akarata”, és úgy fogalmazott: a miniszterelnök „harminc ezüstért elárulta a magyar akaratot”, amit háromszor is szégyennek nevezett. Hozzátette: véleménye szerint a Tisza Párt április 12-én akkora győzelmet fog aratni, „hogy azt nemcsak a Holdról, hanem a Kremlből is látni fogják”.
Magyar Péter arról is beszélt, hogy Magyarország a Nyugat, az európai közösség és a NATO része. Mint fogalmazott: nem csupán szerződések vagy jogszabályok miatt tartozunk ide, hanem azért is, mert „a sorsunkba van írva”, és mert őseink hagyták ránk örökségként azt, hogy hova tartozunk. „Magyarok vagyunk Európában, akik békében akarnak élni” – mondta a budapesti Nemzeti Menet elnevezésű rendezvényen.

Fotó: Index.hu -Tövissi Bence
Beszédében hangsúlyozta: „magyarként elutasítjuk a háborút és az erőszakot, átadjuk a múltnak a félelemkeltést és a háborús uszítást”. Hozzátette: „Nem félünk! Megtanultuk az őseinktől, hogy semmi sem tart örökké.”
A pártelnök szerint az 1848-as forradalom egyik alapvető kérdése az volt, hogy a magyarok rabok vagy szabadok akarnak-e lenni, jobbágyként vagy szabad gazdálkodóként élnek-e, illetve mások irányítják-e a sorsukat, vagy saját maguk döntenek róla. Mint fogalmazott: az is kérdés volt, hogy a hatalom uralkodik-e az emberek fölött, vagy a polgárok gyakorolják a hatalmat.
Magyar Péter úgy fogalmazott: a forradalom résztvevői szabadon akartak élni, és azt szerették volna, hogy a sorsukról ne császárok, földesurak vagy főispánok döntsenek, hanem a szabadon választott magyar parlament. Emellett – sorolta – azt követelték, hogy szűnjenek meg a veleszületett kiváltságok, valósuljon meg a törvény előtti egyenlőség és a közteherviselés, legyen valódi sajtószabadság, és ne működjön cenzúra.
Beszéde végén úgy fogalmazott: „akkor is és most is ugyanaz a kérdés: alattvalók akarunk lenni, vagy polgárok.”
Lista kép: Youtube - Élő közvetítés
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
