Hírek
2016. Március 22. 07:49, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Komlói iskolások kerültek kórházba klórgáz-mérgezés tüneteivel
Tizenegy komlói általános iskolás került hétfőn kórházba klórgáz-mérgezés tüneteivel
- közölte Király Istvánné, a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) komlói tankerületének igazgatója az MTI-vel. A diákok "megnyugtató állapotban" vannak a pécsi gyermekklinika tájékoztatása szerint.
A Kökönyösi Gimnázium Gagarin Általános Iskolájának tizenegy diákja a délelőtti kémiaórán klórgáztól lett rosszul: köhögtek, illetve torokkaparásra panaszkodtak - tájékoztatott Király Istvánné.
A Klik komlói tankerületének igazgatója kiemelte, a diákoknak azonnali orvosi ellátást biztosítottak, majd a mentőorvos javaslatára a Pécsi Tudományegyetem (PTE) Gyermekgyógyászati Klinikájára szállították őket megfigyelésre.
Király Istvánné hozzátette, az eset miatt belső vizsgálatot indítottak.
Decsi Tamás, a pécsi gyermekklinika igazgatója az MTI érdeklődésére elmondta, az intézményükbe kora délután felvett tizenegy diák mindegyike "megnyugtató állapotban van", a tünetek nem ismétlődtek, egyiküket már hazaengedték.
Kiemelte, az iskolások klórgázfejlesztési kísérletben vettek részt és a gázba beleszagolva nyálkahártya-irritációból származó tüneteteket - köztük orrfolyást, hányingert, egy esetben hányást - produkáltak. Decsi Tamás megjegyezte, a kórházba került diákok között két asztmás gyermek is van, de ők is jól vannak, 24 órán belül várhatóan minden komlói iskolást haza tudnak engedni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 00:17, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld
Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani
Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
